wtorek, 3 listopada 2015

Zaduszki Szkolne


Jak co roku, w Dzień Zaduszny,  na szkolnym korytarzu pojawił się wielki plakat- świeca, na którym zostały zawieszone kartki  z intencjami wymieniankowymi  naszej szkolnej społeczności. Wszystkie one zostały zebrane kilka dni wcześniej przez biskupa Odylona, w rolę którego w tym roku wcielił się Filip Łuczak-absolwent naszego gimnazjum,  a obecnie uczeń Liceum im. bł. Natalii Tułasiewicz. To właśnie św. Odylon – francuski benedyktyn i przełożony opactwa w Cluny, żyjący w latach 962 -1049, był pomysłodawcą ustanowienia Dnia Zadusznego świętem kościelnym.
  Na kole bibliotecznym robiliśmy plakat zaduszny tworząc z zebranych intencji dużą żółtą świecę.   Widzieliśmy, jak poważnie uczniowie podeszli do modlitwy za zmarłych. Każda kartka, którą trzymaliśmy w rękach i przycinaliśmy do odpowiedniego rozmiaru uświadamiała nam, że w tej niepozornej czynności dotykamy niezwykłej tajemnicy wspólnoty, która zawiązuje się w murach naszej szkoły.

  Modlitwa wspólnotowa ma potężną moc. Wierzymy, że modląc się wspólnie na Aniele Pańskim w intencji zmarłych, łączymy się z naszymi ukochanymi bliskimi, których nie ma już tu z nami cieleśnie, ale przecież są duchowo. Miłość bowiem  nie umiera, jest wieczna.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza