wtorek, 1 grudnia 2015

„Igrzyska śmierci”- konkurs wiedzy o trylogii Suzanne Collins


„Igrzyska śmierci” to cykl książek autorstwa Suzanne Collins, który cieszy się ogromną popularnością. Ekranizacja trylogii spowodowała, że od kilku lat książki te prawie wcale nie leżą na półce bibliotecznej, ale wciąż krążą wśród uczniów. Nic więc dziwnego, że ogłoszony konkurs wiedzy na temat głodowych igrzysk i wszystkiego, co dookoła nich się działo, przyprowadził do sali obok biblioteki wielu uczestników. Konkurs był dwuetpowy. Do pierwszego etapu, który odbył się 9 listopada stanęło 18 uczniów – 13 z gimnazjum i 5 z liceum. Drugi etap odbył się 23 listopada. Zmierzyło się w nim ze sobą 10 uczniów - siedmiu z gimnazjum i trzy uczennice licealne.

   Na każdym etapie należało udzielić odpowiedzi na 20 pytań. Jury w składzie: Marianna Kieliszewska, Ewa Zawieja, Ludwika Kieliszewska (juror niezależny), wyłoniło zwycięzców:
        

  I MIEJSCE - EX AEQUO - JOANNA REMLEIN- KL.I D PGK I ANNA CZWOJDZINSKA KL. II B LO

  II MIEJSCE -  KACPER BEKISZ KL. III D PGK

  III MIEJSCE - ZOFIA LISEK KL. II B PGK


Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a  zwycięzcom gratulujemy wygranej! Nagrody i dyplomy zostaną rozdane na końcu roku szkolnego.

                                                                            
                                                                             UWAGA!
Specjalne podziękowanie należy się Ani Czwojdzińskiej, która własnoręcznie wykonała tematyczny nadruk na koszulce (nie śpiąc w nocy!), a potem zaproponowała prowadzącej konkurs, by wystąpiła w takim "konkursowym mundurku". Prowadząca zgodziła się bardzo chętnie :-)
Tym bardziej cieszy fakt, że Ani udało się sprawiedliwie zdobyć I miejsce w konkursie. :-)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza