czwartek, 10 marca 2016

DZIŚ KĄCIK BARDZO MĘSKI...


 
Dzisiaj przyszła kolej na naszych szkolnych mężczyzn. Dopominali się o swój kącik tak, że w końcu kalendarz się nad nimi zlitował...Nadszedł  Dzień Mężczyzn. Ponoć spór o to, kiedy tak naprawdę go obchodzimy trwa od lat. 10 marca? A może jednak 19 listopada?
     Tradycja obchodzenia Dnia Mężczyzn narodziła się w Trynidadze i Tobago. Właśnie tam, 19 listopada 1999 roku zapoczątkowano Międzynarodowy Dzień Mężczyzn (International Men’s Day – IMD). I w tym dniu jest on obchodzony m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, czy Chinach. Co ciekawe, najdłuższą tradycję w obchodzeniu Międzynarodowego Dnia Mężczyzn ma Malta. Tam świętuje się go od 1994 roku.
   W Polsce od kilku lat przyjęła się tradycja obchodzenia Dnia Mężczyzny w innym terminie - 10 marca. Skąd ta różnica i dlaczego wybrano akurat taki termin? Właśnie 10 marca przypada w polskim Kościele Katolickim wspomnienie czterdziestu męczenników z Sebasty.Można o nich przeczytać w poniższym linku.


  ZAPRASZAMY DZISIAJ WSZYSTKICH MĘŻCZYZN BY ZASIEDLI W MĘSKIM KĄCIKU!NADESZLI, ZASIEDLI I CIĘŻKO PRACOWALI...WIADOMOŚĆ Z OSTATNIEJ CHWILI - DZIŚ URODZINY OBCHODZI JEDEN Z NAJPRAWDZIWSZYCH....

CHUCK NORRIS!!!
CHOCIAŻ...


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza