sobota, 21 maja 2016

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom i Poznańskie Dni Rodziny - "Zwierzaki łączą dzieciaki"- zajęcia w Bibliotece Raczyńskich

20 maja, w godzinach wyjątkowo popołudniowych (bo przecież zwykle urzędujemy skoro świt -7.10 w czwartki! ), umówiliśmy się z członkami Koła Bibliotecznego na wspólne wyjście do 46 filii Biblioteki Raczyńskich, gdzie wzięliśmy udział w wydarzeniu bibliotecznym zorganizowanym z okazji Poznańskich Dni Rodziny, a także z okazji zbliżającego się Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.
  Integracja młodzieży z dziećmi i ich rodzicami przeszła nasze oczekiwania. Było dużo radości, zabawy i śmiechu. Nasi uczniowie spisali się na medal. Nie tylko pięknie przeczytali teksty poetyckie, ale też włożyli w nie wiele twórczej inwencji. Jedni czytając bawili się barwą głosu, inni skusili się na "wyrapowanie" dziecięcej poezji. Dzieciaki i my, dorośli, bawiliśmy się jak dzieci!


pierwsze zdjęcie - "Co to będzie? Zaraz przyjdą dieci!"
drugie - "Jak to będzie? Już są!"


A teraz czytamy o zwierzątkachNasza Zosia jak zwykle podbiła serca najmłodszych. Byliśmy świadkami miłości od pierwszego wejrzenia.To się nazywa mieć charyzmę!


Nie tylko czytaniem zajmowali się nasi uczniowie. Był też czas na wspólną zabawę plastyczną.Starsi pomagali młodszym. Lwy, hipopotamy i żyrafy wkrótce wypełniły świetlicową przestrzeń.


Na koniec zajęć zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z naszego spotkania. Nie widać znudzonych...


Panie Liliana i Joanna podziękowały naszym uczniom za udział w spotkaniu, mając nadzieję na dalszą współpracę. Odwzajemniamy tę nadzieję i również dziękujemy za wspólną zabawę,która przyniosła cel zamierzony - zintegrowała pokolenia!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza