środa, 21 grudnia 2016

TYDZIEŃ AGATY CHRISTIE


Już od końca października można było zaobserwować w szkole dziwne i tajemnicze zachowania uczniów. W szkolnej przestrzeni pojawiały się zakapturzone, zamaskowane postaci, słychać było gdzieniegdzie złowieszcze krzyki, tajemnicze hałasy bądź szurania… Wszystko to za sprawą  Tygodnia Agaty Christie  – projektu mającego rozwijać czytelnictwo, obejmującego zarówno uczniów liceum, jak i gimnazjum. 

Przez kolejne pięć dni, podczas długich przerw śniadaniowych, uczniowie uczestniczyli w „Śniadaniach z dreszczowcem”, oglądając na przerwie jeden z odcinków przygód detektywa Poirot. Wielbiciele twórczości mistrzyni kryminału mieli również możliwość wzięcia udziału w konkursie wiedzy na temat Jej twórczości. Jury w składzie: Marta Dzięcioł i Marianna Kieliszewska przyznało:
                        I miejsce -  Marii Sobaniec  z klasy III a PGK
                        II miejsce - Zofia Jasiniak z klasy I e PGK
                        III miejsce - Karolowi  Kwiatkowskiemu z klasy Ia LO
                                           
                                                                    Gratulujemy!!!Z największym odzewem i entuzjazmem  spotkał się jednak konkurs na kryminalny film klasowy, rozpatrywany w dwóch kategoriach - licealnej i gimnazjalnej. Do wygrania - bon pieniężny na pizzę dla całej zwycięskiej klasy.
    Tylko jedna klasa na 14 klas gimnazjalnych i dwie klasy na sześć klas licealnych nie nagrały filmu, co jest dowodem na to, że duch rywalizacji, a przede wszystkim duch pomysłowości i zabawy wśród naszej młodzieży żyje i  ma się nieźle!

Jury w składzie: Marianna Kieliszewska, Marta Dzięcioł, Ewa Zawieja, Małgorzata Boińska i Jan Tasiemski - Pituła, wyłoniło zwycięzców, co nie było łatwym zadaniem.

Liceum - I miejsce ex equo - filmy klasy III a LO i I a LO
Gimnazjum - Imiejsce ex equo - filmy klas II b PGK i III a PGK                     Książki Agaty Christie - mistrzyni kryminalnej intrygi, której 40 rocznicę śmierci obchodzić będziemy 12 stycznia 2017 roku, cieszą się ogromną popularnością w naszej szkole. Szeroko zakrojony szkolny projekt potwierdził, że kryminał jako gatunek pobudza i rozwija wyobraźnię, uzdalnia do analitycznego myślenia , rozbudza ciekawość i głód czytania.
Tydzień z Agatą Christie pokazał też zdolności naszych uczniów, którzy bardzo twórczo i entuzjastycznie podeszli do postawionych przed nimi zadań. Brawo dla Was wszystkich!


A oto kadry z filmów:

klasa I a i Ib gimnazjum

klasa Ic, klasa Id i Ie gimnazjum 


klasa IIa gimnazjum


klasa IIb gimnazjum


klasa IIc i IId gimnazjum

klasa IIe gimnazjum

klasa IIIa gimnazjum


klasa IIIb gimnazjum

klasa IIId gimnazjum

klasa Ia LO

klasa Ib LO


klasa IIa LO


klasa IIIa LO

Zwycięskie filmy zostaną zaprezentowane 12 stycznia - dokładnie w 40 rocznicę śmierci Agaty Christie - na dwóch dużych przerwach w auli szkolnej.

                                                                             Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza