niedziela, 26 listopada 2017

Nowi "POŻERACZE KSIĄŻEK" czyli PASOWANIE "PIERWSZAKÓW" NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI

Nasze pierwsze szkolne „Pierwszaki” zadomowiły się już w nowej szkole. W październiku zostały uroczyście pasowane na jej uczniów, oswoiły się ze swoimi koleżankami i kolegami, panią wychowawczynią, innymi nauczycielami, salą lekcyjną, szkolnymi korytarzami i innymi ważnymi pomieszczeniami ogromnego gmachu. Przyszedł czas na bibliotekę.
   Co prawda niektóre dzieci, wiedzione książkowym głodem lub ciekawością, już wcześniej dotarły na III piętro, ale byli i tacy, którzy bardzo nieśmiało pukali do bibliotecznych drzwi.
   W miniony czwartek , 23 listopada Biblioteka postanowiła zadbać o nowych czytelników i zaprosić ich w sposób szczególny w swoje progi.
Koło Biblioteczne zorganizowało uroczystość Pasowania na Czytelnika. Członkowie koła, przebrani za postaci z dobrze wszystkim znanych bajek, przedstawili krótką teatralną scenkę, której celem było pokazanie, że czytanie to fajna sprawa, a książki w życiu każdego człowieka są bardzo ważne!
  Aktu pasowania dokonał Smok Jęzowypador - odwieczny (bo już 10 letni 😉) duch naszej biblioteki. Został wykonany przez pierwszych uczniów naszej szkoły na jeden z projektów, a potem zamieszkał w bibliotece. Nawet wtedy nie marzył o tym, że zostanie tak wyróżniony! ;-)
  Dzieci chętnie i odważnie wkładały swoje głowy w jego paszczę dołączając tym samym do zacnego grona czytelników naszej biblioteki. Każdy „Pierwszak” otrzymał w darze książeczkę i zakładkę ze swoim imieniem, a oprócz tego miał możliwość zapozowania do zdjęcia – dyplomu mianującego go „Pożeraczem książek”.
A potem? Zaczęło się zwiedzanie bibliotecznych kątów i wypożyczanie książek!

Nowym Pożeraczom Książek życzymy smacznych i ciekawych lektur!


Zapraszam do galerii zdjęć:
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza