środa, 9 maja 2018

SPOTKANIE AUTORSKIE I WARSZTATY Z JOANNĄ KRZYŻANEK


  
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich i jednocześnie z okazji Dnia Bibliotek i Bibliotekarzy udało nam się zaprosić do szkoły panią Joannę Krzyżanek - autorkę wielu pięknych, mądrych i zabawnych książek dla dzieci, takich jak "Cecylka Knedelek czyli książka kucharska dla dzieci", cykl książek o Janie Pawle II opisujących w jaki sposób Karolek został papieżem, jak kilkadziesiąt razy okrążył kulę ziemską i jak został błogosławionym; książek o  Lamelii Szczęśliwej i jej nietuzinkowym podejściu do zasad ortografii i gramatyki polskiej, czy też seria książek pachnących - truskawkami, czekoladą i cytryną...


    Na zajęciach warsztatowych dla klas IV, pani Joanna uświadomiła dzieciom, że ortografii i gramatyki można najlepiej nauczyć się przez zabawę, uważne słuchanie i zaciekawienie tematem, a nie przez zakuwanie jej w męczarniach. Bajka o strachach ducha i muchy, w których to role wcieliło się dwoje wybrańców z klasy IV, była nie tylko przyczynkiem do ortograficznej lekcji o "ch" wymiennym, ale też do rozpoczęcia działań plastycznych. Salę wypełnił rój much z tektury - nieszkodliwych i bardzo sympatycznych.

Towarzyszyły nam postaci z książek pani Joanny :)Pani Joasia bardzo lubi stokrotki.Nie mogło więc ich zabraknąć! Ania spisała się na medal!   Pojawiły się różnokolorowe stokrotki ukryte w soczystej majowej trawce! 

 
Na spotkaniu z klasą I, pani Joanna zaprowadziła dzieci na ulicę Tulipanową, gdzie mogły się one dowiedzieć, jakie mają prawa i zrozumieć, że muszą szanować prawa innych. Każde dziecko, kolorując i zdobiąc swój papierowy domek mogło pokazać, co jest dla niego ważne, dowiedzieć się co jest ważne dla innych dzieci w klasie i uświadomić sobie, że to dobrze, że różnimy się między sobą.
  


  Wszystkie kolorowe domy opisujące dziecięce prawa utworzyły przepiękną ulicę, na której każdy będzie mógł się czuć dostrzeżony i szanowany, a przez to też zadowolony i szczęśliwy i  gdzie klasowe przyjaźnie będą mogły rozkwitać...


   Po zakończonych warsztatach pani Joanna podpisywała się w przyniesionych lub zakupionych przez dzieci książkach, a po rozdaniu wszystkich autografów udała się do naszej szkolnej biblioteki, by świętować z nami zbliżający się  Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy.
Na naszą biblioteczną imprezę, oprócz pani Joanny i pani Karoliny, która dzielnie pomagała w prowadzeniu warsztatów,  stawiły się również postaci z książek pani Joanny - bibliotekarz Emilian Apla (to też jego święto), kura Adela, Cecylka Knedelek i gąska Waleria.


 

 


To były piękne i radosne chwile! Dziękujemy pani Joasiu! Czekamy na kolejne spotkania i odwiedziny! Na pewno jeszcze będzie okazja! Do zobaczenia!!!

 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza