czwartek, 15 października 2015

Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Konkurs MEN - "Książki naszych marzeń"


              
                              

W ramach październikowych  obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, nasze szkoły przystąpiły  do Ogólnopolskiego Konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej
"Książki naszych marzeń”.
Zgodnie z wytycznymi konkursu, we wszystkich klasach gimnazjalnych i licealnych zostało przeprowadzone głosowanie. Uczniowie mogli wypisać tytuły trzech książek dostępnych na polskim rynku, o których przeczytaniu marzą, lub są przekonani, że powinny się znaleźć w szkolnej bibliotece. Utworzone w ten sposób listy książek (maksymalnie 50 tytułów) zostały wysłana do organizatora konkursu.

      Drugim wymogiem w konkursie było nakręcenie 60 sekundowego filmu na temat:
„Nasza szkoła powinna dostać wymarzone książki bo…”
Nasi gimnazjalni uczniowie, a konkretnie klasa II b pod okiem reżysera Jakuba Niemira  wzięła to zadanie na siebie i stworzyła film pt. „50 ostatnich książek”:                  
Można zajrzeć! - "50 ostatnich książek"
W licealnej grupie filmowej prym wiodła klasa I a LO pod kierunkiem Szymona Parafińskiego i Klaudii Jakubek. Grupa nagrała film pt. "Koniec towaru". Zabawa była przednia!:
Można zajrzeć! "Koniec towaru"

  Konkurs został rozstrzygnięty. Okazało się, że  konkurencja była spora. Do organizatorów wpłynęło prawie 1200 zgłoszeń! I choć nasze szkoły nie zdobyły żadnej nagrody uważamy, że było warto stanąć do konkursu by zrewidować czytelnicze gusta i nastroje, a także by dobrze się bawić za kamerą w doborowym towarzystwie! Było super!


Obie szkoły otrzymały dyplomy za udział w konkursie:


Fotorelacja: GIMNAZJUMFotorelacja: LICEUM

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza