czwartek, 21 listopada 2019

PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLAS I 2019/2020W bibliotece się nie je i nie pije. W bibliotece się POŻERA ale..... Książki!!! ;)
Dzisiaj do grona pożeraczy książek dołączyli kolejni uczniowie klas I. Biblioteczny smok - strażnik, kłapnięciem paszczy przypieczętował przyjęcie uczniów do grona czytelników naszej biblioteki.
Uczniowie zaangażowani w kole bibliotecznym, wystąpili z krótkim przedstawieniem na podstawie książki Mo Willemsa o przygodach Świnki Malinki i Słonia Leona. Wszyscy w bibliotece uwielbiamy tych bohaterów.
   Tym razem Słoń Leon zorientował się, że wraz ze Świnką Malinką mieszkają w książce, z czego z początku się bardzo ucieszył, ale zaraz później potwornie się przeraził kiedy dotarło do niego, że przecież każda książka się kiedyś kończy. Jego lęk ukoiła jego dobra przyjaciółka Świnka Malinka wpadając na genialny  pomysł, by namówić czytelników do ponownego przeczytania książki. W ten prosty sposób bohaterowie zagwarantowali  sobie przedłużenie swego żywota...
        Dziś uświadomiliśmy naszym najmłodszym czytelnikom, że tego właśnie oczekują nie tylko słoń i świnka, ale też inne postaci mieszkające w książkach na półkach naszej biblioteki, by móc na nowo ożyć. Mamy też nadzieję, że książeczki i zakładki otrzymane dziś od Leona i Malinki będą zachętą do odkrywania czytelniczej pasji...

Zapraszam do fotorelacji, również w zakładce KOŁO BIBLIOTECZNE


klasa IA

klasa IB

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza