środa, 4 grudnia 2019

BIBLIOTECZNY ADWENTOWY KALENDARZ PEŁEN SŁOWA.

Rozpoczął się Adwent - czas refleksyjnego oczekiwania na wypełnienie się Słowa Bożego w narodzinach Jezusa.
Z tej to okazji można każdego dnia przyjść do biblioteki, odczytać, z wyłożonej na stoliku pięknie wydanej Biblii, wylosowane słowo ze Starego Testamentu zapowiadające narodziny Zbawiciela. Po odczytaniu Słowa można symbolicznie przybliżyć ziemi Jezusa, poprzez przesunięcie jego figurki na niebiańskiej drabinie.
Zapraszam! Na chętnych czekają adwentowe poczekadełka - niespodzianki.

Teolodzy chrześcijańscy badający Pismo Św. dostrzegli w ponad 100 fragmentach proroctwa dotyczące nadejścia Mesjasza; byli też tacy, którzy doliczyli się nawet 456 takich proroctw. Pochylmy się i my nad tym pełnym nadziei Słowem. Może, zagłębiając się częściej w słowa zawarte w Biblii dojdziemy do wniosku, do którego doszedł przed swoją śmiercią dziadek pisarza i poety Romana Brandstaettera.

"Będziesz Biblię nieustannie czytał - powiedział do mnie. - Będziesz ją kochał więcej niż rodziców... Więcej niż mnie... Nigdy się z nią nie rozstaniesz... A gdy zestarzejesz się, dojdziesz do przekonania, że wszystkie książki, jakie przeczytałeś w życiu są tylko nieudolnym komentarzem do tej jednej Księgi..."

/R. Brandstaetter: Krąg biblijny/

Czytajmy więc jak najwięcej wartościowych książek, ale pamiętajmy najbardziej o tej Najważniejszej. Bo - jak jest w Niej napisane - "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga  i Bogiem było Słowo".

Niech Słowo zamieszka między nami!
Pięknych Świąt całej naszej Szkolnej Społeczności życzy Biblioteka Szkolna!

W tej baaaardzo długiej przerwie nie zapominajcie o czytaniu książek!!! :) :) :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza